آبنمای موزیکال

موسیقی، رقص، شور، لذت... در طول تاریخ موسیقی و رقص از بالاترین لذت های انسانی بوده اند. موسیقی جریان زنده ای در طول تاریخ بوده و هیچ گاه از زندگی جدا نشده است. شاید به این دلیل که موسیقی برخواسته از ذات بشر می باشد.
زیبایی موسیقی به همین دلیل، همیشگی بوده و همواره تازگی دارد. و آب ...  برای ستایش آب، هیچ کلمه ای کافی نیست.
جریان زندگی از آب نیرو گرفته و از همین رو زیباترین و دوست داشتنی ترین عنصر طبیعت، آب است. میل نزدیکی به آب در ذات انسانی و نامیرا است. فناوری، نتیجه تلاش بشر، هموار به کام بشر درآمده است. برای ذات انسان چه چیزی می تواند مطلوب تر از پیوند آب و موسیقی باشد؟ جادویی که آب و موسیقی را به هم پیوند داده است.
آبنمای موزیکال ... هیجان انگیزترین و متعالی ترین هنر آمیخته با فناوری.

استفاده از نوای موسیقی در آبنما

      آبنمای موزیکال، آبنمای پویایی است که با هماهنگی با موسیقی به اجرای نمایش می پردازد.
رقص هماهنگ فوارهای مرتفع رنگی با  زیر و بم نوای موسیقی که در کنار آبنما طنین انداز شده است.
آبنمای موزیکال می تواند در ابعاد کوچک با یک یا دو افکت هماهنگ با موسیقی احداث شود و یا در ابعاد بسیار بزرگ مشابه آبنمای موزیکال دبی و یا آبنمای موزیکال هتل بلاژیو با نازل های رباتیک پرشمار...      

تقسیم بندی آبنمای موزیکال به لحاظ فناوری

به لحاظ فناوری، آبنماهای موزیکال به دو حالت کلی کنترل می شوند.
در حالت اول، برخی از افکت های آبنما مثل تغییر ارتفاع فواره ها و رنگ چراغ های LED RGB با توجه به شدت فرکانس های در حال پخش موسیقی به صورت مرتبط کنترل می شوند.
در این حالت آبنما به صورت هوشمند و با توجه به آنالیز موسیقی و الگورتیم های از پیش تعیین شده به رقص و اجرای برنامه آبنما می پردازد. این حالت در آبنماهای بزرگ داری پیچیدگی های زیاده بوده و به همین دلیل تا کنون در سطوح کوچک توسعه داده نشده است.
سیستم آنالیز آنلاین موسیقی آب آرا نسبت به سایر نمونه ها، دارای ویژگی پخش و آنالیز مخفی موسیقی و اجرای بدون تاخیر برنامه آبنمای موزیکال می باشد.

WATERSHOW  STUDIO
در حالت دوم، افکت های آبنمای موزیکال و نوع رقص فواره ها، برنامه حرکت شیربرقی ها، ریتم تغییر نورهای آبنما همگی از پیش توسط کارگردان هنری برای موسیقی طراحی می شوند.
 طراحی این نمایش (Show) توسط نرم افزار کنترلی پیشرفته آب آرا به نام Watershow Studio در کامپیوتر انجام می گرد و سپس توسط دستگاه کنترلر آبنمای آب آرا بر طبق پروتکل DMX اجرا می شود.
این نرم افزار به صورت کاملا دانش بنیان و مشابه نرم افزار کنترل آبنمای معتبر  Syncronorm Depence طراحی شده است. 
در صنعت آبنما، بزرگترین آبنماهای موزیکال از این طریق کنترل می شوند.

 

استفاده از نرم افزار کنترل پیشرفته آب آرا

آبنماهای موزیکال، علاوه بر جذابیت بصری، جذابیت شنیداری نیز دارند.
آبنماهای موزیکال حد و مرزی به لحاظ مکانی ندارند و برای موقعیت های گوناگون از جمله مجتمع های تجاری، تفریحی و گردشگری و پارک های شهری قابل طراحی و اجرا می باشند. جهت مشاهده نمونه هایی از پروژه های آبنمای موزیکال  به بخش پروژه های شرکت و طراحی های پیشنهادی آبنمای موزیکال به بخش طراحی آبنمای سایت مراجعه نمایید.
همچنین در صورت تمایل جهت مشاوره، طراحی و اجرای آبنماهای موزیکال با آب آرا آبنما تماس حاصل نمایید.